امام علی (ع): دل هاى مردم گريزان است، به كسى روى می آورند كه خوشرويى كند.
×قسمت پست مهمان به سایت افزوده شد.کلیک کنید
× برای مدتی بروزرسانی سایت با تداخل روبرو می شود ، از شما سپاس گزاریم
شما اینجا هستید : خانه » اخبار » پژوهشگران با دستگاه پشمک ساز، رگ مصنوعی ساخته اند

پژوهشگران با دستگاه پشمک ساز، رگ مصنوعی ساخته اند

طی سال های اخیر، بسیاری از پژوهشگران در تلاش بوده اند تا به هر وسیله ای، اعضای مصنوعی بدن را تولید کرده و به نوعی زندگی را بر بشر ساده تر کنند. برخی راه های عجیب و غریب و پر هزینه را دیده ایم اما تصور کنید محققان درون آزمایشگاه بخواهند با دستگاه پشمک ساز سرگرم شوند.

آزمایشگاه تحقیقاتی لیام بلن، حالا سعی دارد به وسیله یک دستگاه ارزان قیمت، دست به تولید رگ مصنوعی و سپس دیگر اعضای بدن بزند. دستگاهی که عمدتا در پارک ها و شهر بازی ها دیده می شود، حالا قرار است به آزمایشگاه ها بیاید.

دقیقا همان پروسه ای که شکر را مذاب کرده و درون دستگاه می چرخاند تا به دور یک چوب پیچیده شود، برای میکروفیبرها نیز کاربرد دارد. محققان می توانند در همین دستگاه، به جای شکر، ماده مورد نیاز خود را قرار داده و بافتی که می خواهند را شکل دهند.

با این حال، هنوز کار در مراحل ابتدایی به سر می برد اما آن ها موفق شده اند تا قطعه ای تولید کرده و یک هفته آن را زنده نگه دارند. به هر حال، همین دستگاه ۴۰ دلاری می تواند قطعاتی ده برابر ظریف تر نسبت به پرینتر های سه بعدی تولید کند. پس شاید گونه ای خاص از این دستگاه بعدها برای بیمارستان ها و مراکز پزشکی توسعه یابد.

 

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

پژوهشگران با دستگاه پشمک ساز، رگ مصنوعی ساخته اند
به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

درباره ی محمد رحمتی

تعداد نوشته ها: 369
محمد رحمتی هستم متولد بهمن ماه سال 1370 علاقه خاصی نسبت به اطلاع رسانی دارم به همین دلیل وب سایت راستو را در سال 1395 تاسیس کردم تا باشد در این عرصه در کنار کاربران عزیز خدمت رسانی کنیم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • پاسخگویی به دیدگاه ها و سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.
  • ثبت نام کنید تا بتوانید به دیدگاه های دوستانتان امتیاز بدهید.
  • ثبت نام

اولین دیدگاه را شما بنویسید