امام علی (ع): دل هاى مردم گريزان است، به كسى روى می آورند كه خوشرويى كند.
×قسمت پست مهمان به سایت افزوده شد.کلیک کنید
× برای مدتی بروزرسانی سایت با تداخل روبرو می شود ، از شما سپاس گزاریم
شما اینجا هستید : خانه » اخبار » هوش مصنوعی می تواند با مطالعه کتاب های داستان، واکنش انسان را پیش بینی می کند.

هوش مصنوعی می تواند با مطالعه کتاب های داستان، واکنش انسان را پیش بینی می کند.

گروهی از محققان دانشگاه استنفورد موفق به طراحی روش جدیدی شده اند که می تواند به سیستم های هوش مصنوعی آموزش دهد واکنش انسان ها را نسبت به فعالیت های خود پیش بینی کنند. این گروه برای دیتابیس  خود که Augur نامگذاری شده امکان دسترسی به انجمن نویسندگی Wattpad و آرشیو این انجمن که حاوی بیش از ۶۰۰ هزار عنوان داستانی است را فراهم کرده اند. این اطلاعات دستگاه های پشتیبان(عموما الگوریتم های یادگیری) را قادر می سازند پیش بینی دقیق تری از واکنش انسان ها در مواجهه با شرایط مختلف ارایه دهند.با راستو همراه باشید.

به گفته این دانشمندان در میان میلیون ها کلمه به کار رفته در داستان ها ، این الگوهای رفتاری معمول از واکنش مردم به مراتب پرکاربردتر از سایر کلمات هستند. شخصیت ها در داستان های معاصر با ورود به اتاق چراغ را روشن می کند ؛ در مقابل تعریف و تمجید دیگران معمولا سرخ می شوند؛  وقتی در جلسه باشند تلفن خود را پاسخ نمی دهند و مواردی از این قبیل.
در آزمایشات انجام شده، با استفاده از یک دوربین مجهز به Augur ، سیستم توانسته در ۹۱ درصد موارد اشیا و افراد به درستی از هم تشخیص دهد و در ۷۱ درصد موارد حدسش از حرکت بعدی آنها درست بوده است.
البته این نخستین باری نیست که توسعه دهندگان برای آموزش کامپیوترها از کتاب بهره گرفته اند. در نهایت باید منتظر باشیم تا پس از نهایی شدن نتیجه آزمایشات کاربرد این قابلیت را در ربات ها ببینیم.

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

هوش مصنوعی می تواند با مطالعه کتاب های داستان، واکنش انسان را پیش بینی می کند.
به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

درباره ی محمد رحمتی

تعداد نوشته ها: 369
محمد رحمتی هستم متولد بهمن ماه سال 1370 علاقه خاصی نسبت به اطلاع رسانی دارم به همین دلیل وب سایت راستو را در سال 1395 تاسیس کردم تا باشد در این عرصه در کنار کاربران عزیز خدمت رسانی کنیم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • پاسخگویی به دیدگاه ها و سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.
  • ثبت نام کنید تا بتوانید به دیدگاه های دوستانتان امتیاز بدهید.
  • ثبت نام

اولین دیدگاه را شما بنویسید