رومن پولانسکی: بزرگترین لذت در زندگی انجام کاریست که دیگران می گویند: تو نمی توانی !
شما اینجا هستید : خانه » موبایل » مشکل آیفون با تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۰ و راه حل آن

مشکل آیفون با تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۰ و راه حل آن

اخیرا در سایت‌ها خبری منتشر شده که به وجود مشکلی عجیب در آیفون اشاره می‌کند؛ مشکل مربوط به تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۰ که ممکن است به از کار افتادن کامل گوشی منجر شود. در این مطلب علت وجود این باگ و راه حل آن را بررسی می‌کنیم.

خبری را که این روزها در مورد باگ جدید آیفون منتشر شده حتما شنیده‌اید؛ اشکالی که از عقب برگرداندن تاریخ به اول ژانویه ۱۹۷۰ اتفاق می‌افتد. در صورتی که آیفون خود را به تاریخ مذکور برگردانید و گوشی را ری‌استارت کنید، گوشی در حلقه بوت به دام می‌افتد و هرگز روشن نمی‌شود.

iphone_1970_bug

اما این مشکل از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

ریشه این باگ به ساعت یونیکس مربوط می‌شود. ساعت یونیکس یکی از معیارهای اندازه‌گیری زمان است که در آن تعداد ثانیه‌ها از ساعت ۰۰:۰۰ روز اول ژانویه ۱۹۷۰ شمرده می‌شود. عددی که از این شمارش به دست می‌آید عددی ۳۲ بیتی است. هنگامی که یک آیفون با سیستم عامل ۶۴ بیتی را به زمان مذکور برمی‌گردانیم، محاسبه عدد ۳۲ بیتی حاصل از شمارش ثانیه‌ها در آن تاریخ برای سیستم عامل ۶۴ بیتی آی‌او‌اس ممکن نیست و بدین ترتیب سیستم عامل در صورت خاموش شدن یا ری‌استارت شدن دیگر بوت نمی‌شود.

حالا راه‌حل این مشکل چگونه است؟

تنها یک راه‌حل برای رهایی از این مشکل وجود دارد. اگر آیفونی دچار این مشکل شده باشد، با هیچ روشی نمی‌توان آن را مجددا روشن کرد، مگر اینکه باتری‌اش را کاملا خالی از شارژ کنیم. با هر روشی که می‌شناسید، می‌توانید عملیات دشارژ کامل باتری را انجام دهید تا سرانجام آیفون متوجه شود در چه زمانی از تاریخ قرار دارد.

تاکنون مشخص شده که این مشکل گریبان‌گیر آیفون‌های ۵s به بالا، همه آیپدها از آیپد ایر و مینی ۲ به بالا و آیپاد تاچ نسل ششم می‌شود. اگرچه راه‌حل آن چندان سخت و پیچیده نیست، توصیه می‌کنیم سعی نکنید وجود این مشکل را روی آی‌دیوایس خود آزمایش کنید!

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

درباره ی محمد رحمتی

تعداد نوشته ها: 364
محمد رحمتی هستم متولد بهمن ماه سال 1370 علاقه خاصی نسبت به اطلاع رسانی دارم به همین دلیل وب سایت راستو را در سال 1395 تاسیس کردم تا باشد در این عرصه در کنار کاربران عزیز خدمت رسانی کنیم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • پاسخگویی به دیدگاه ها و سوالات شما بین 1 تا 12 ساعت می باشد.
  • ثبت نام کنید تا بتوانید به دیدگاه های دوستانتان امتیاز بدهید.
  • ثبت نام

یک دیدگاه