کورش بزرگ: در دنیا از سه آهنگ می هراسم; صدای کودکی از بی مادری ، صدای عاشقی از جدایی و صدای مجرمی از بی گناهی ...!
ads ads
شما اینجا هستید : خانه » موبایل » مشکل آیفون با تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۰ و راه حل آن

مشکل آیفون با تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۰ و راه حل آن

شما هم نویسنده راستو شوید.

با انتشار مطالب خود در وب سایت راستو در گسترش آن شریک باشید و پس از مدتی نویسنده رسمی آن شوید!

اخیرا در سایت‌ها خبری منتشر شده که به وجود مشکلی عجیب در آیفون اشاره می‌کند؛ مشکل مربوط به تاریخ یکم ژانویه ۱۹۷۰ که ممکن است به از کار افتادن کامل گوشی منجر شود. در این مطلب علت وجود این باگ و راه حل آن را بررسی می‌کنیم.

خبری را که این روزها در مورد باگ جدید آیفون منتشر شده حتما شنیده‌اید؛ اشکالی که از عقب برگرداندن تاریخ به اول ژانویه ۱۹۷۰ اتفاق می‌افتد. در صورتی که آیفون خود را به تاریخ مذکور برگردانید و گوشی را ری‌استارت کنید، گوشی در حلقه بوت به دام می‌افتد و هرگز روشن نمی‌شود.

iphone_1970_bug

اما این مشکل از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

ریشه این باگ به ساعت یونیکس مربوط می‌شود. ساعت یونیکس یکی از معیارهای اندازه‌گیری زمان است که در آن تعداد ثانیه‌ها از ساعت ۰۰:۰۰ روز اول ژانویه ۱۹۷۰ شمرده می‌شود. عددی که از این شمارش به دست می‌آید عددی ۳۲ بیتی است. هنگامی که یک آیفون با سیستم عامل ۶۴ بیتی را به زمان مذکور برمی‌گردانیم، محاسبه عدد ۳۲ بیتی حاصل از شمارش ثانیه‌ها در آن تاریخ برای سیستم عامل ۶۴ بیتی آی‌او‌اس ممکن نیست و بدین ترتیب سیستم عامل در صورت خاموش شدن یا ری‌استارت شدن دیگر بوت نمی‌شود.

حالا راه‌حل این مشکل چگونه است؟

تنها یک راه‌حل برای رهایی از این مشکل وجود دارد. اگر آیفونی دچار این مشکل شده باشد، با هیچ روشی نمی‌توان آن را مجددا روشن کرد، مگر اینکه باتری‌اش را کاملا خالی از شارژ کنیم. با هر روشی که می‌شناسید، می‌توانید عملیات دشارژ کامل باتری را انجام دهید تا سرانجام آیفون متوجه شود در چه زمانی از تاریخ قرار دارد.

تاکنون مشخص شده که این مشکل گریبان‌گیر آیفون‌های ۵s به بالا، همه آیپدها از آیپد ایر و مینی ۲ به بالا و آیپاد تاچ نسل ششم می‌شود. اگرچه راه‌حل آن چندان سخت و پیچیده نیست، توصیه می‌کنیم سعی نکنید وجود این مشکل را روی آی‌دیوایس خود آزمایش کنید!

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

درباره ی محمد رحمتی

خم ابروی تو در صنعت تیراندازی ------- برده از دست هر آن کس که کمانی دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله را حل کنید *