امام علی (ع): دل هاى مردم گريزان است، به كسى روى می آورند كه خوشرويى كند.
×قسمت پست مهمان به سایت افزوده شد.کلیک کنید
× برای مدتی بروزرسانی سایت با تداخل روبرو می شود ، از شما سپاس گزاریم
شما اینجا هستید : خانه » اخبار » فرانسه ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده هایش را با پنل های خورشیدی می پوشد.

فرانسه ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده هایش را با پنل های خورشیدی می پوشد.

solar cell

9f2b3afe-9e5d-4fc1-90e2-d5eb3d189291

نصب پنل های خوردشید در خیابان ها ایده جدیدی نیست و با توجه به حجم وسیع جاده هایی که در سرتاسر جهان وجود دارند، واضح است که یکی از اولین گزینه های نصب پنل های خورشیدی همین جاده ها باشند. لازم به توضیح نیست که در بسیاری از بزرگراه ها، این پنل ها در مجاورت نور مستقیم خورشید قرار می گیرند و این امر باعث می شود که انرژی خورشید برای بعدها در پنل ذخیره شود. به همین دلیل دولت فرانسه برای قدم گذاشتن به مراحل بعدی توسعه منابع خورشیدی، برنامه هایی در سر دارد.
وزیر محیط زیست فرانسه، Ségolène Royal، اخیراً برنامه بلند مدت پنج ساله خود را برای پوشش ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده ها به پنل های خورشیدی اعلام کرده است. اگر این پروژه با موفقیت انجام شود، انتظار می رود که انرژی مورد نیاز این کشور به اندازه ۵ میلیون نفری که در فرانسه زندگی می کنند کاملاً تامین شود. البته این رقم تنها ۸ درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهد.
مطمئنا این رقم بسیار ناچیز به نظر می رسد اما باید گفت که بهتر از انجام ندادن هیچ اقدامی در این راستاست. این پروژه که به Wattway موسوم است هم اکنون توسط گروه مهندسین شهری فرانسه به نام Colas در دست اجراست. به گفته دستیار توسعه پروژه، Nicolas Griglio:

 

بزرگ ترین چالش، دست یابی به خود این نوآوری بود. مواجه شدن با چالش محافظت از سلول های خورشیدی با ضخامت ۲۰۰ میکرومتر در حالی که وسایل نقلیه سنگین (گاهی به وزن چند تن) روی آنها رانندگی می کنند کار دشواری بود.

این پنل ها با به کارگیری یک ماده غیر لغزنده طراحی شده اند که به خودی خود می تواند تصادف ها و لغزش های جاده ای را کاهش دهد. همچنین این پنل ها به اندازه کافی باریک و انعطاف پذیر هستند که بتوانند با انبساط و انقباض کف خیابان که در هوای بسیار گرم یا بسیار سرد اتفاق می افتد سازگار شوند.

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

فرانسه ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده هایش را با پنل های خورشیدی می پوشد.
به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

درباره ی محمد رحمتی

تعداد نوشته ها: 369
محمد رحمتی هستم متولد بهمن ماه سال 1370 علاقه خاصی نسبت به اطلاع رسانی دارم به همین دلیل وب سایت راستو را در سال 1395 تاسیس کردم تا باشد در این عرصه در کنار کاربران عزیز خدمت رسانی کنیم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • پاسخگویی به دیدگاه ها و سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.
  • ثبت نام کنید تا بتوانید به دیدگاه های دوستانتان امتیاز بدهید.
  • ثبت نام

اولین دیدگاه را شما بنویسید