امام علی (ع): زبان عاقل در پْشت قلب اوست، و قلب احمق در پْشت زبانش قرار دارد.
ads ads
شما اینجا هستید : خانه » اخبار » فرانسه ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده هایش را با پنل های خورشیدی می پوشد.
solar cell

فرانسه ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده هایش را با پنل های خورشیدی می پوشد.

شما هم نویسنده راستو شوید.

با انتشار مطالب خود در وب سایت راستو در گسترش آن شریک باشید و پس از مدتی نویسنده رسمی آن شوید!

9f2b3afe-9e5d-4fc1-90e2-d5eb3d189291

نصب پنل های خوردشید در خیابان ها ایده جدیدی نیست و با توجه به حجم وسیع جاده هایی که در سرتاسر جهان وجود دارند، واضح است که یکی از اولین گزینه های نصب پنل های خورشیدی همین جاده ها باشند. لازم به توضیح نیست که در بسیاری از بزرگراه ها، این پنل ها در مجاورت نور مستقیم خورشید قرار می گیرند و این امر باعث می شود که انرژی خورشید برای بعدها در پنل ذخیره شود. به همین دلیل دولت فرانسه برای قدم گذاشتن به مراحل بعدی توسعه منابع خورشیدی، برنامه هایی در سر دارد.
وزیر محیط زیست فرانسه، Ségolène Royal، اخیراً برنامه بلند مدت پنج ساله خود را برای پوشش ۱۰۰۰ کیلومتر از جاده ها به پنل های خورشیدی اعلام کرده است. اگر این پروژه با موفقیت انجام شود، انتظار می رود که انرژی مورد نیاز این کشور به اندازه ۵ میلیون نفری که در فرانسه زندگی می کنند کاملاً تامین شود. البته این رقم تنها ۸ درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهد.
مطمئنا این رقم بسیار ناچیز به نظر می رسد اما باید گفت که بهتر از انجام ندادن هیچ اقدامی در این راستاست. این پروژه که به Wattway موسوم است هم اکنون توسط گروه مهندسین شهری فرانسه به نام Colas در دست اجراست. به گفته دستیار توسعه پروژه، Nicolas Griglio:

 

بزرگ ترین چالش، دست یابی به خود این نوآوری بود. مواجه شدن با چالش محافظت از سلول های خورشیدی با ضخامت ۲۰۰ میکرومتر در حالی که وسایل نقلیه سنگین (گاهی به وزن چند تن) روی آنها رانندگی می کنند کار دشواری بود.

این پنل ها با به کارگیری یک ماده غیر لغزنده طراحی شده اند که به خودی خود می تواند تصادف ها و لغزش های جاده ای را کاهش دهد. همچنین این پنل ها به اندازه کافی باریک و انعطاف پذیر هستند که بتوانند با انبساط و انقباض کف خیابان که در هوای بسیار گرم یا بسیار سرد اتفاق می افتد سازگار شوند.

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

درباره ی محمد رحمتی

خم ابروی تو در صنعت تیراندازی ------- برده از دست هر آن کس که کمانی دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله را حل کنید *