امام علی (ع): زبان عاقل در پْشت قلب اوست، و قلب احمق در پْشت زبانش قرار دارد.
ads ads
شما اینجا هستید : خانه » اخبار » توقف پروژه Astoria را تایید کرد.مایکروسافت…!

توقف پروژه Astoria را تایید کرد.مایکروسافت…!

شما هم نویسنده راستو شوید.

با انتشار مطالب خود در وب سایت راستو در گسترش آن شریک باشید و پس از مدتی نویسنده رسمی آن شوید!

aa917ce8-6009-4fb6-bc57-a75ff8b77fde

مایکروسافت مدت پیش از طراحی ابزاری برای تسهیل پورت کردن اپلیکیشن‌های اندرویدی برای پلتفرم جهانی ویندوز (UWP) خبر داده بود. اما این شرکت اکنون پایان عمر این ابزار را اعلام کرده است.

شرکت مایکروسافت به صورت رسمی کنسل شدن پروژه Astoria و تمرکز بیشتر بر پروژه Islandwood را اعلام کرده است. پروژه Astoria مجموعه ابزارها یا Bridgeهایی است که به توسعه دهندگان امکان می دهد. اپلیکیشن‌های اندروید را در اختیار کاربران  ویندوز ۱۰ موبایل قرار دهند، این طرح در جریان کنفرانس Build 2015 معرفی شده بود.
مایکروسافت در Build 2015 در مجموع از چهار Bridge رونمایی کرد: پروژه Islandwood برای پورت کردن کد Objective-C از اپلیکیشن‌های iOS به اپلیکیشن‌های UWP، پروژه Centennial برای پورت کردن اپلیکیشن‌های Win32، پروژه Westminster برای پورت کردن اپلیکیشن‌های وب و پروژه Astoria برای پورت کردن اپلیکیشن‌های اندروید.

با این حال زمانی که مایکروسافت بیلد ۱۰۵۴۹ ویندوز ۱۰ موبایل را عرضه کرد، این بیلد فاقد سیستم فرعی اندروید بیلدهای قبلی بود. به این ترتیب پروژه Astoria مرده تلقی شد.

مایکروسافت به ترویج پروژه‌های Islandwood ادامه داد و حرفی از Astoria به میان نیاورد. با وجود اینکه هر دوی این پروژه‌ها اهداف یکسانی دارند، با روش‌های کاملا متفاوتی کار می‌کنند. در پروژه Islandwood توسعه دهنده می‌تواند کد Objective-C فعلی خود را پورت کند و با اعمال تغییرات آن را به عنوان یک اپلیکیشن UWP ارایه کند. در پروژه Astoria توسعه دهنده می‌تواند به راحتی Android APK خود را به عنوان یک اپلیکیشن UWP عرضه کند.

زمانی که سیستم فرعی اندروید در ویندوز ۱۰ موبایل عرضه شد، کاربران فهمیدند که می‌توانند یک APK را دانلود کرده و آن را به راحتی روی ویندوز فون نصب کنند (با فرض داشتن یک دستگاه سازگار).

به این ترتیب مایکروسافت اکنون اعلام کرده است که واکنش‌های بسیار زیادی را دریافت کرده مبنی بر اینکه داشتن دو فناوری Bridge برای آوردن کد از سیستم‌ عامل‌های موبایلی به ویندوز غیرضروری است و انتخاب بین آنها گیج کننده است. به این ترتیب مایکروسافت این فیدبک‌ها را در نظر گرفته و تصمیم گرفته که تلاش‌ خود را روی Bridge ویندوز برای iOS متمرکز کند.

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

برچسب ها

مطالب مشابه

درباره ی محمد رحمتی

خم ابروی تو در صنعت تیراندازی ------- برده از دست هر آن کس که کمانی دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله را حل کنید *