کورش بزرگ: در دنیا از سه آهنگ می هراسم; صدای کودکی از بی مادری ، صدای عاشقی از جدایی و صدای مجرمی از بی گناهی ...!
ads ads
شما اینجا هستید : خانه » اخبار » تلگرام درحال حاظر بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد

تلگرام درحال حاظر بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد

شما هم نویسنده راستو شوید.

با انتشار مطالب خود در وب سایت راستو در گسترش آن شریک باشید و پس از مدتی نویسنده رسمی آن شوید!

تلگرام اپلیکیشن نام آشنایی برای کاربران ایرانی است. اما محبوبیت این اپلیکیشن پیام رسان تنها به ایران محدود نمی‌شود. اخیرا این شرکت رکورد ۱۰۰ میلیون کاربر روزانه را پشت سر گذاشته است.

تلگرام اخیرا اعلام کرده است که پیام رسان رمز نگاری شده موبایلی‌اش توانسته رکورد ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه را پشت سر بگذارد. مارس سال ۲۰۱۴ بود که تلگرام اعلام کرد ۳۵ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و این بدین معناست که این شرکت در مدت کمتر از ۲ سال توانسته کاربرانش را ۳ برابر کند.

بر اساس اطلاعیه تلگرام اکنون کاربرانی از ۲۰۰ کشور مختلف جهان از تلگرام استفاده می‌کنند و روزانه ۱۵ میلیارد پیام از طریق این پیام‌رسان رد و بدل می‌شود. همچنین به گفته مدیرعامل این شرکت، پاول دورف، هر روز ۳۵۰ هزار کاربر جدید به این پیام‌رسان ملحق می‌شوند.

Telegram

روزهای گذشته به‌روزرسانی جدیدی برای این پیام‌رسان منتشر شد که قابلیت‌های مدیریت گروه‌ها و کانال‌ها را بهبود بخشید. قابلیت‌هایی نظیر:

  • امکان ویرایش پیغام‌های ارسال شده توسط مدیر در کانال‌ها و سوپرگرو‌ها
  • امکان درج امضا برای مدیر کانال‌ها و سوپرگروه‌ها
  • امکان ارسال پیغام در کانال‌ها در حالت سکوت

رشد فزاینده کاربران تلگرام زنگ خطر را برای پیام‌رسان فیس بوک و واتس‌اپ به صدا در آورده است. گرچه واتس‌اپ هم اکنون با بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه و پیام‌رسان فیس بوک با ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه همچنان در صدر محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان قرار داشته و فاصله زیادی با سایر رقبا مانند تلگرام دارند اما با توجه به مستقل بودن تلگرام و همچنین روند رشد آن می‌توان پیش بینی کرد که در آینده این پیام رسان به جایگاه واتس اپ و فیس بوک مسنجر نزدیک شود.

یکی از اصلی ترین دلایل اقبال کاربران به تلگرام، رمزنگاری قدرتمند این شبکه پیام رسان است. بسیاری از افراد سکرت چت را مفیدترین قابلیت این اپلیکیشن می‌دانند. قابلیتی که به کاربر امکان حذف پیام و همچنین تنظیم زمان برای خود نابودشوندگی مکالمه را می‌دهد. همچنین شیوه رمزنگاری نفر به نفر باعث شده امکان نفوذ به این پیام رسان بسیار کم شود.

از طرف دیگر محبوبیت تلگرام را می‌توان در به روز رسانی های اثرگذار و اضافه کردن قابلیت‌هایی مفید برای کاربران جست و جو کرد. قابلیت‌هایی که بعضی از آن‌ها در هیچ پیام رسان دیگری یافت نمی‌شود.

به نظر شما مهم‌ترین دلیل محبوبیت تلگرام چیست؟

لینک تلگرام ما

تبلیغات

امتیاز شما به این مطلب

به این مطلب امتیاز دهید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

منبع نوشته

درباره ی محمد رحمتی

خم ابروی تو در صنعت تیراندازی ------- برده از دست هر آن کس که کمانی دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله را حل کنید *